Szambo Betonowe Czyli Z Plastiku?

Szambo Betonowe Czyli Z Plastiku?

osadniki gnilneDo wyboru są gotowe zbiorniki z betonu lub tworzywa sztucznego. Jedne również drugie mają zalety, jakkolwiek również również wady. Na które wówczas się zadecydować?

ściek z betonu

Wykonuje się je zwykle spośród prefabrykowanych elementów z betonu plus żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową plus dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są podobnie modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe to znaczy prostokątne) wykonane spośród żelbetonu plus PCW również otwór inspekcyjny, lokaj do wyciągania odpady (z przykrywką z blachy ocynkowanej).

Wadą tego typu zbiorników jest spory jarzmo. Waga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. Tak duży ciężar zbiornika betonowego może komplikować jego transport oraz składanie. Producenci szamb betonowych przeważnie zapewniają transport również montaż, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Poprzednio jakkolwiek pojemnik zostanie dostarczony wobec zalecany adres, powinno się przygotować wykop o szerokości i długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Powinno się także umożliwić dojście aż do wykopu samochodu ciężarowego oraz dać możliwość rozładunek zbiornika tyłem (częściej) czyli bokiem. Zbiornik montowany jest za pomocą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzchnia część zbiornika. Miejsce łączenia szamb dwuczęściowych jest w następnej kolejności zabezpieczanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

ściek betonowe jest bezsprzecznie solidniejsze od zbiorników plastikowych. Jeżeli nad zbiornikiem planujemy np. lokalizacja parkingowe na rzecz samochodu, to znaczy podjazd aż do garażu należałoby przegłosować właśnie taki sposób zbiornika. ściek betonowe będzie także lepszym rozwiązaniem, podczas gdy mamy przewyższający zrównoważony wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeżeli w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, to również będzie zwierzchni wybór szamba, szamba-betonowe-cala-polska.pl, - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

ściek tworzywowe

Wykonuje się je tak bywa spośród polietylenu o wysokiej gęstości dodatkowo żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe oraz odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go więc transportować także składać (można owo głównie dokonać we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest nieodzowny dźwig. Przypuszczalnie się w ten sposób sprawić, że ściek przestaje nam być potrzebne, bo wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki jest dozwolone nadal zużyć do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) to znaczy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą szamb plastikowych jest natomiast mała uporczywość na duże obciążenie. Nie zaleca się miejsca ponad nimi wyznaczać na parking na rzecz samochodów.

W gruntach o wysokim poziomie wód i gruntach gliniastych (w których prawdopodobnie się gromadzić tlenek wodoru) pojemnik koniecznie należy zabezpieczyć przedtem wyporem. W tym celu powinno się go obetonować czy przytwierdzić aż do płyty żelbetowej.

Appelez-nous: +243(0)850013058 | +243(0)9973011053 
+243(0)813845351 | +243(0)990653088
E-MAIL: Cette adresse e-mail est protégée contre les robots spammeurs. Vous devez activer le JavaScript pour la visualiser.